NEDEN BİZ?

NEDEN BİZ?

NEDEN BİZ ?


      Eğitim camiasındaki 8 yıllık tecrübemizi, süreç odaklı işleyen ve öğrencinin akademik başarısının yanında sosyal, kültürel ve zihinsel gelişimlerini de temel alan eğitim sistemimizi artık Çatı Koleji olarak siz değerli veli ve öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

     Okul Yönetimi ve öğretmenler olarak temel görevimiz insan yetiştirmektir. Öğrencilerimizi her alanda yenilikçi, öncü, özgüven sahibi, duyarlı, sorumluluk bilinci olan, yüksek ahlaki değerler taşıyan bireyler olarak yetiştirmeyi en önemli ilkemiz olarak benimsiyoruz.

     Bizler çocuklarınızı ne kadar iyi tanıyabilirsek o kadar faydalı olabilmekteyiz. Bunun için eğitimde vazgeçilmezimiz okul- aile- öğrenci koordinasyonunu en sağlam temele oturtmak ve karşılıklı iş birliği ile öğrenciyi her alanda öncü bireyler haline getirmektir. Bireysel farklılıkları esas alarak oluşturduğumuz eğitim sistemimizde potansiyelleri doğrultusunda öğrencilerimize kaynaştırma ve kişisel öğrenme eğitimleri yapılmaktadır.

     Eğitimde mükemmele ulaşmak için yetenekli ve deneyimli öğretmen kadromuz tarafından eksiksiz verilen akademik eğitimin yanı sıra Hızlı Okuma, Dikkat Toplama, Hafıza ve Test Teknikleri Eğitimleri, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek uyguladığımız ve neticesinde üstün başarılar elde ettiğimiz "Kamp Sistemi" miz, eksik ve anlaşılamayan konu bırakmamak için oluşturulan "Acil Başarı Sistemi" miz, donanımlı ve ferah eğitim ortamları, geniş fiziksel alan ve beden eğitimi aktiviteleri için açık hava ve bahçede etkin kullanılan alanlar gibi donanımlar okulumuzun veliler tarafından tercih sebeplerindendir.

     Çatı ailesi olarak emin ellerde başarılı yarınlar için sizlerin yanındayız.