OKÇULUK EĞİTİMİ

OKÇULUK EĞİTİMİ

Okçuluk bedensel, zihinsel ve sosyal gelişim için oldukça önemli bir spordur. Kişilere, kendine bir hedef koymayı, hedefe konsantre olmayı, kendine güvenmeyi ve kendini geliştirmeyi öğretir. Sabırlı olmanın önemini, disiplinli olmanın yararlarını somut olarak görmelerini sağlayarak geleceğe hazırlar ve kişilik gelişimlerine katkıda bulunur.

     • Okçuluk, zihinsel sağlık gerektirir. Odaklanma ve dikkat eksikliği sorunları için ideal bir egzersizdir.Okçuluk, zihinsel sağlık gerektirir. Odaklanma ve dikkat eksikliği sorunları için ideal bir egzersizdir.

     • Okçuluk, fiziksel güç gerektirir. Özellikle vücudun üst bölgesini önemli ölçüde geliştirerek şekillendirir. Vücuttaki denge ve koordinasyonu sağlamada da etkilidir.

     • Okçuluk, zihinsel ve fiziksel özellikleri birleştirerek, etkili hale getirir. Hedef tahtasındaki sonuçlar ne olursa olsun, her okçu, her atışta, zihinsel bir yarışı kazanmış olmanın hazzını yaşar.

     • Okçuluk, kullanılan ekipmanlar nedeniyle dikkatli olmayı gerektirir. Kullanıcıya kendine ve çevresine karşı özenli,dikkatli olmayı öğretir.

     • Okçuluk, sabır gerektiren bir spordur. Çocuklara ve gençlere, sabretmenin sonunda elde edilecek kazanımları öğretmek için ideal bir uygulama alanıdır.